אודות

סטיבן וולקס


דוקטור סטיבן וולקס הוא מומחה לכירורגיה אורתופדית, בדגש על החלפת מפרקים, אונקולוגיה אורתופדית, רפואת ספורט, טראומה וכן מחלות ניווניות ודלקתיות.

לימודים, התמחות והשתלמויות

ד"ר וולקס הוא בוגר בית הספר לרפואה בקייפטאון, דרום אפריקה (Cape Town Medical School University); את התמחותו עשה בכירורגיה אורתופדית בבית החולים תל השומר (מרכז רפואי שיבא).

בנוסף עשה ד"ר וולקס גם מספר השתלמויות מקצועיות בחו"ל – ובהן במחלקה האורתופדית בבית החולים Royal Berkshire Hospital בעיר רדינג באנגליה; וכן במכון לאורתופדיה בבית החולים Royal National Orthopedic Hospital בלונדון, אנגליה.

תפקידים ומינויים

כיום ד"ר סטיבן וולקס הוא מנהל המחלקה לאורתופדיה בבית החולים בילינסון, מרכז רפואי רבין, וכן גם מנהל היחידה לכירורגיית מפרקים במחלקה לאורתופדיה בבית חולים זה. בין תפקידיו הנוספים משמש ד"ר וולקס מזכיר-ועד של האיגוד הישראלי לאורתופדיה, וכן נשיא AO ALUMNI הישראלי.

בעברו היה ד"ר וולקס מנהל היחידה לכירורגיית הברך וארתרוסקופיות בבית חולים ברזילי באשקלון; כמו גם סגן מנהל המחלקה לאורתופדיה בבית חולים זה.

מעבר לכך, ד"ר סטיבן וולקס הוא חבר במספר איגודים וארגונים מקצועיים בתחומי מומחיותו: האיגוד הישראלי לאורתופדיה, החברה הישראלית לכירורגיית כתף, החברה הישראלית לכירורגיית ארתרוסקופיות וכירורגיית ברך, וכן החברה הישראלית לכירורגיית פרק ירך.

בנוסף על כל תפקידיו אלו, עוסק ד"ר וולקס גם בפעילות מחקרית בתחומי מומחיותו – בדגש על השתלות מפרקים בחולים צעירים, וכן השתלות מפרקים עם משתלים ששומרים עצם.

תחומי התמחות

החלפת מפרקים – לרוב מדובר במפרקי הירך והברך, כאשר ניתן להחליף את כל המפרק או רק את החלק הפגום. הניתוח משפר את איכות החיים, מוריד את רמות הכאב ומגדיל את טווח התנועה.

ניתוחי ארטרוסקופיה – בדיקה, אבחון וביצוע פעולות במפרק על ידי מחטים עם מצלמה במינימום פולשניות ועם תהליך החלמה קצר יותר.

ניתוחים חוזרים – זאת לאחר שניתוח קודם לא הצליח בשל סיבוכים או שלא הניב את התוצאה הרצויה.

תיקון עיוותים ומומים מולדים – אומנם לא צריך למהר לתקן כל עיוות מולד בהליך כירורגי, אך ד"ר וולקס ימליץ על דרך הפעולה הרצויה ביותר.

ניתוחי טראומה – ניתוחים לתיקון פגיעה אורתופדית חמורה.

מתן חוות דעת נוספת – ייעוץ מקצועי המספק אפשרויות טיפול נוספות ומתקדמות הכלולות בסל כישוריו של ד"ר וולקס, לצד תוכניות טיפול חדישות המותאמות אישית לכל מטופל.

שטחי התעניינות מיוחדים

  • כירורגיית Arthritis.
  • שחזור מפרקים בצעירים, כולל שחזור רצועות.
  • החלפת מפרקים, כתף, פרק ירך, ברך וקרסול.
  • טראומה של מפרקים.
  • מחלות אורתופדיות של הכתף.

Steven Velkes - Orthopedic Surgeon

דוקטור סטיבן וולקס הוא מומחה לכירורגיה אורתופדית, בדגש על החלפת מפרקים, אונקולוגיה אורתופדית, רפואת ספורט, טראומה וכן מחלות ניווניות ודלקתיות.

פוסטים אחרונים

webdev  oribsn אורי בן-סימון - מומחה וורדפרס ומפתח full stack מנוסה